Zacznij tutaj

Jestem Ania.

Chcę podróżować, bo stanęłam raz przed oceanem na Islandii i poczułam coś. Nie potrafię tego opisać, ale kiedy musiałam odejść z tego miejsca, czułam, jak wszystko we mnie krzyczy. Słyszałam kiedyś takie powiedzenie, że podróżuje się po to, żeby któregoś dnia powiedzieć: to tutaj. Chcę szukać miejsc, w których, kiedy będę z nich odchodzić, wszystko będzie we mnie krzyczeć. Musi być takich więcej miejsc, ludzi, widoków. Prawda?

Studiuję sobie teraz w Lund w Szwecji w ramach Erasmusa. Jeździłam trochę autostopem, trochę solo, ze znajomymi, z rodziną, różnie, robiłam wolontariaty za granicą. Nie wiem jeszcze, którą formę podróżowania lubię najbardziej i trochę jestem tu po to, żeby to odkryć. I żeby pomóc Tobie też odkryć, którą formę podróżowania Ty lubisz najbardziej.

Jak byłam mała, chciałam w przyszłości albo dubbingować bajki, albo zostać podróżnikiem z prawdziwego zdarzenia. Może robienie podcastu jest dobrym kompromisem.

Lubię Muminki. Im jestem starsza, tym coraz bardziej. Może dlatego chciałam zamieszkać w Skandynawii.
Czuję się ostatnio trochę jak Włóczykij i czasem zupełnie nie wiem, gdzie jest mój dom – w moim rodzinnym Szczecinie, w Warszawie, gdzie studiuję, a może zupełnie gdzieś indziej. Nie wiem. Pomóżcie mi odkryć.

Jestem Ania. A to jest mój podcast.